Do Karibiku se přižene další hurikán, je vyhlášeno varování

Miami - Nad Atlantikem se vytvořila tropická bouře Maria, která během pár hodin zesílí na hurikán a ohrozí ostrovy v Karibiku. Severním směrem od amerického pobřeží Atlantiku se pohybuje hurikán Jose, který způsobuje nebezpečné vlnobití.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kolem 20:00 SELČ se Maria nacházela přibližně 655 kilometrů jihovýchodně od Leewardových ostrovů, které podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) v pondělí či v úterý pravděpodobně zasáhne jako hurikán.

Ohroženy jsou zejména ostrovy v Karibiku jako Montserrat, Svatý Martin a Svatý Bartoloměj. Některé z nich nedávno zpustošil hurikán Irma.

Francouzská vláda již vyhlásila varování před hurikánem pro francouzský ostrov Guadeloupe. Ke stejnému kroku přistoupila vláda Barbadosu ve vztahu k ostrovu Dominika, informovala dnes agentura Reuters.

Hurikán Jose způsobuje nebezpečné vlnobití. Neočekává se ale, že dorazí na pevninu, uvedla agentura AP.

V sobotu zeslábl na tropickou bouři hurikán Norma, když se přiblížil k nejjižnějšímu cípu Kalifornského poloostrova. NHC předpokládá, že v příštích dvou dnech bude Norma dále slábnout. Na poloostrov, kde se nacházejí rovněž oblíbená turistická letoviska, by však mohl přinést bleskové povodně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záplavy na jihu Indie jsou jako z apokalypsy. 324 mrtvých, lidé prchají na…

17.08.2018 17:05 Aktualizováno Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 324 mrtvých. O své domovy…

Jih Indie dál pustoší monzuny. Srovka mrtvých, 150 tisíc lidí bez domova

16.08.2018 20:45 Aktualizováno Dillí - Při záplavách a sesuvech půdy na jihu Indie způsobených monzunovými dešti zahynulo už více…

Tajfun bičuje pobřeží Číny. Úřady evakuovaly deset měst, tři mrtví v…

13.08.2018 15:13 Aktualizováno Peking - Na východní pobřeží Číny dorazil v noci na dnešek tajfun Yagi. Úřady evakuovaly přes 200…

Turistickému ráji hrozí devastace, monzuny udeřily v plné síle

11.08.2018 19:35 Dillí - Jih Indie nadále sužují monzunové deště, nejhůř je na tom svazový stát Kérala. Úřady hlásí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama