Bouře Harvey znovu zasáhne Houston. Katastrofa, která se stane jednou za 1000 let, říká meteorolog

Houston - Tropická bouře Harvey se sice podle meteorologů přesune od Houstonu na jih, ale v příštích dnech se vrátí. Situace v Houstonu, který se momentálně potýká s ničivými záplavami, se tak do poloviny týdne nezlepší.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

V Texasu řádil hurikán Harvey, způsobil záplavy i úmrtí

Bouře se stáčí nad Mexický záliv, kde ale podle předpovědí stanice CNN nabere další vlhkost a bude se přes Galveston vracet nad hustě obydlené oblasti.

zdroj: YouTube

Meteorolog Chad Myers stanici CNN sdělil, že některá místa se mohou se záplavami potýkat i měsíc. "Déšť se přesouvá směrem k Beaumontu a směrem k New Orleansu a tam směřuje i bouře," řekl. Beaumont leží na jihovýchodním pobřeží Texasu, asi 140 kilometrů od Houstonu.

"Energie a intenzita srážek překonává vše, co jsme zažili. Jsou to katastrofické záplavy a očekává se, že několik dní potrvají," citovala CNN meteorologickou službu. Meteorolog CNN Dave Hennen označil situaci za událost, jaká se stane jednou za 1000 let.

Texaský guvernér Greg Abbott oznámil, že do pomoci postiženým se zapojí dalších 1000 členů národní gardy. V některých pobřežních okresech byla vyhlášena dobrovolná evakuace. V Dallasu otevřeli ubytovací středisko pro 5000 evakuovaných a americká armáda poslala do Texasu své záchranáře a také vybavení.

Ačkoli snímky z místa a svědectví postižených poskytují obraz zkázy, pojišťovna Hannover Re odhadla, že škody, které za sebou nechá Harvey, nedosáhnou výše podobných přírodních katastrof z minulosti. Hurikán Katrina v roce 2005 způsobil v New Orleansu škody za 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč), hurikán Sandy, který pustošil New York v roce 2012, napáchal škody za 36 miliard dolarů.

Na dotaz, jak mohou lidé Texasu pomoci, CNN uvedla, že nejlepším způsobem je obrátit se na Červený kříž. Zapotřebí jsou pleny, tepláky, ponožky, ručníky, deky a polštáře. Dále trvanlivé potraviny, balená voda a dětská výživa.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záplavy na jihu Indie jsou jako z apokalypsy. 324 mrtvých, lidé prchají na…

17.08.2018 17:05 Aktualizováno Dillí - Katastrofální záplavy a sesuvy půdy na jihu Indie si vyžádaly již 324 mrtvých. O své domovy…

Jih Indie dál pustoší monzuny. Srovka mrtvých, 150 tisíc lidí bez domova

16.08.2018 20:45 Aktualizováno Dillí - Při záplavách a sesuvech půdy na jihu Indie způsobených monzunovými dešti zahynulo už více…

Tajfun bičuje pobřeží Číny. Úřady evakuovaly deset měst, tři mrtví v…

13.08.2018 15:13 Aktualizováno Peking - Na východní pobřeží Číny dorazil v noci na dnešek tajfun Yagi. Úřady evakuovaly přes 200…

Turistickému ráji hrozí devastace, monzuny udeřily v plné síle

11.08.2018 19:35 Dillí - Jih Indie nadále sužují monzunové deště, nejhůř je na tom svazový stát Kérala. Úřady hlásí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama