Západ Evropy zasáhly bouře. Paříž má vytopené metro, v Německu létaly střechy

Berlín/Francie - Škody za miliony eur způsobily bouřky, které se v úterý přehnaly přes některé oblasti v Německu. Informují o tom dnes místní média. Přívalové lijáky způsobily například ve Wuppertalu a v Cáchách ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko či v Bad Gandersheimu v Dolním Sasku bleskové povodně.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

V univerzitním kampusu ve Wuppertalu bouři nepřečkala střecha jedné z budov, která se propadla. Ve městě se zřítila také střecha jedné z čerpacích stanic, u které v té době parkovalo 14 aut. Policie uvedla, že jeden z řidičů byl lehce zraněn.

Dešťová voda rychle zaplavila ulice Wuppertalu i Cách, odkud natekla i do sklepů. Portál Focus.de zveřejnil video, na kterém proud vody srazil motorkáře. Podobně situace vypadala i v Bad Gandersheimu, kde vodní toky a rybníky nedokázaly přívaly deště pojmout, takže se voda vylila z břehů.

Německá meteorologická služba (DWD) uvedla, že na některých místech Wuppertalu napršelo 100 litrů na čtvereční metr. "Byl to extrém a je to hodnota, která běžně naprší za celý měsíc," citovala dnes agentura DPA mluvčího DWD. Wuppertalská radnice uvedla, že odstraňování škod na infrastruktuře potrvá několik dní.

V porúrském Oberhausenu zranil blesk ženu. Podle hasičů se pohybovala ve volném prostranství, blesk ji naštěstí nezasáhl přímo. Bouřky potrápily i Hesensko s Bavorskem, kde poryvy větru vyvracely a lámaly stromy a dešťová voda zaplavila ulice.

Také Paříž zasáhla v úterý večer prudká bouřka, zatopeno bylo i několik stanic metra. Kvůli vodě, která poškodila signalizaci, musel být na několik hodin přerušen provoz na lince číslo jedna. Ta představuje hlavní spojení mezi západem a východem metropole a je nejfrekventovanější trasou podzemní dráhy.

Na pařížském předměstí Boulogne-Billancourt zapálil blesk na jednom místě několik aut. Postupně jich úplně nebo částečně shořelo deset, napsal deník Le Parisien.

Varování před bouřemi platí i dnes ve 41 francouzských departementech, především na jihovýchodě a severozápadě země.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dvě studené vlny přinesly do Česka ochlazení. Vrátí se ještě tropické…

15.08.2018 18:13 Aktualizováno ROZHOVOR - Přes Českou republiku přešly v posledních dnech dvě studené fronty, které mírně…

Extrémní počasí? Tohle byl jen začátek. Vědci zjistili, co nás brzy čeká

11.08.2018 18:22 Aktualizováno Změna klimatu způsobená činností člověka způsobila, že je dvakrát pravděpodobnější, že bude Evropu…

Po vedrech další pohroma: V Británii útočí vosy, bouře bičují Německo,…

10.08.2018 13:09 Aktualizováno Madrid/Londýn/Berlín - Po vlně veder se přes Pyrenejský poloostrov přehnaly bouřky a vydatné deště.…

Bouře zpustošily západ Evropy. Ve Francii evakuovali kempy, kolaps dopravy…

09.08.2018 21:32 Aktualizováno Berlín/Paříž - Německo dnes zasáhly silné bouřky. Na půl hodiny musel být přerušen provoz na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama