Slovensko zasáhl orkán, vyřadil z provozu největší skiareál

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Přidejte svůj názor

Vysoké Tatry

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem na hřebenech Vysokých a Nízkých Tater platí do úterý. V nárazech by tam vítr mohl dosáhnout rychlosti až 180 km/h.

Hasiči z důvodu nárazového větru nejčastěji zasahovali na severu Slovenska. Výpadky v dodávkách elektřiny postihly stovky zákazníků energetických firem.

Kvůli odstraňování následků kalamity byl uzavřen skiareál Jasná nedaleko Liptovského Mikuláše, a to jak severní, tak jižní část střediska.

V Západních Tatrách horští záchranáři v neděli evakuovali posádky vozidel, které kvůli popadaným stromům uvízly na silnici mezi obcí Zuberec a turistickou lokalitou Zverovka, kde se nachází také lyžařské středisko. Noc v budově horské služby strávilo 15 osob včetně dětí. Provoz na silnici byl obnoven až ráno.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivné počasí: Proč je v Evropě stále větší teplo?

17.08.2018 21:20 Aktualizováno Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Nedávná vlna veder ve Španělsku zabila 30 lidí, mezi nimi i poutník do…

16.08.2018 16:54 Barcelona - Extrémní teploty sužovaly Pyrenejský poloostrov od sklonku července do začátku minulého…

Jaké počasí nás čeká do konce prázdnin? Meteoroložka prozradila, jestli…

16.08.2018 13:52 Aktualizováno ROZHOVOR - Přes Českou republiku přešly v posledních dnech dvě studené fronty, které mírně…

Extrémní počasí? Tohle byl jen začátek. Vědci zjistili, co nás brzy čeká

11.08.2018 18:22 Aktualizováno Změna klimatu způsobená činností člověka způsobila, že je dvakrát pravděpodobnější, že bude Evropu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama