Do Česka se ženou deště a bouřky. Zkazí začátek prázdnin?

Praha - Počasí jako na houpačce bude pokračovat i v následujících dnech. Po tropickém minulém týdnu a chladném víkendu teploty začínají pozvolna stoupat, dlouho tomu tak ale nebude.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bouřky, ilustrační fotografie

Už ve středu bude přes střední Evropu postupovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Ve čtvrtek bude počasí podle meteorologů ovlivňovat tlaková níže nad Balkánem a od pátku okraj tlakové výše, která se přesune z Britských ostrovů nad Skandinávii. 

Ve středu proto meteorologové očekávají spíše polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit i přeháňky, zejména ve východní polovině území. Vyloučeny ale nejsou ani bouřky.

Nejnižší noční teploty klesnou až na 8 °C, naopak ty nejvyšší denní vystoupají na 23 °C.

Ve čtvrtek zasáhnou naše území deště. Na většině území očekávají meteorologové přeháňky a odpoledne se mohou objevit i bouřky. K večeru by ale srážky měly slábnout.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 12 °C, nejvyšší denní nevystoupají nad 23 °C, při trvalých srážkách budou dokonce pouze kolem 16 °C. 

I v pátek se objeví ojediněle déšť nebo přeháňky, odpoledne ale i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 12 °C, naopak nejvyšší denní teploty stoupnou až na 28 °C. 

První prázdninovou sobotu se ale počasí opět zkazí. Mohou se objevit přeháňky a nejvyšší denní teploty nepřekročí 25 °C. 

O něco lépe bude v neděli, kdy ale nejnižší noční teploty klesnou až na 6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 27 °C. a pršet by už nemělo.

Větší oteplení přijde až v následujícím týdnu, kdy se podle Českého hydrometeorologického ústavu objeví při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty sice budou kolem 5 °C, nejvyšší denní teploty ale stoupnou až na 32 °C.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedra opět sužují Česko, hrozí bouřky a požáry. Předpověď na víkend

17.08.2018 12:17 Aktualizováno Praha - Vzhledem k předpovědi počasí se od neděle zřejmě rozšíří výstraha před požáry na všechny…

Předpověď počasí na noc a sobotu 18. srpna

17.08.2018 09:21 Praha - Nad střední Evropou se bude rozpadat studená fronta, která jen částečně ovlivní počasí u…

Jaké počasí nás čeká do konce prázdnin? Meteoroložka prozradila, jestli…

16.08.2018 13:52 Aktualizováno ROZHOVOR - Přes Českou republiku přešly v posledních dnech dvě studené fronty, které mírně…

Předpověď počasí na noc a pátek 17. srpna

16.08.2018 09:43 Praha - Po zadní straně tlakové výše nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama