Na Česko se řítí nejhorší mrazy letošní zimy. Teploty spadnou na mínus 20

Praha - V průběhu příštího týdne zasáhnou Česko největší mrazy letošní zimy. Zhruba v polovině týdne mohou teploty spadnout až k mínus 20 stupňům. Vyplývá to z přehledu Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zima, ilustrační fotografie

Mezi tlakovou níží se středem nad Itálií a tlakovou výší nad severní Evropou k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu. O víkendu začne do střední Evropy proudit kolem rozsáhlé tlakové výše nad severní a postupně severovýchodní Evropou velmi studený vzduch od severovýchodu.

Předpověď na čtvrtek:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Na severovýchodě a během dne postupně i v jižní polovině území oblačno až zataženo a ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce a slabším větru kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v Čechách ojediněle až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Zpočátku mírný, postupně čerstvý severovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek:
Jasno až polojasno, zpočátku ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení, zejména na jihu a východě. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -14 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na východě území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -9 až -13 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -18 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -3 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s, na východě území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí:
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem -20 °C. Nejvyšší denní teploty -8 až -3 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Jasno až polojasno, v závěru období přibývání oblačnosti a místy sněžení. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, zpočátku při sněhové pokrývce ojediněle kolem -20 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -2 °C.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vedra opět sužují Česko, hrozí bouřky a požáry. Předpověď na víkend

17.08.2018 12:17 Aktualizováno Praha - Vzhledem k předpovědi počasí se od neděle zřejmě rozšíří výstraha před požáry na všechny…

Předpověď počasí na noc a sobotu 18. srpna

17.08.2018 09:21 Praha - Nad střední Evropou se bude rozpadat studená fronta, která jen částečně ovlivní počasí u…

Jaké počasí nás čeká do konce prázdnin? Meteoroložka prozradila, jestli…

16.08.2018 13:52 Aktualizováno ROZHOVOR - Přes Českou republiku přešly v posledních dnech dvě studené fronty, které mírně…

Předpověď počasí na noc a pátek 17. srpna

16.08.2018 09:43 Praha - Po zadní straně tlakové výše nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama