Do Česka se přihnalo vydatné sněžení, chumelit má celou noc

Praha - V Česku začalo dnes odpoledne od jihozápadu sněžit a do nedělního rána může napadnout místy až deset centimetrů sněhu, na Šumavě až 15 centimetrů. Řidiči by měli mít zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"V jižní polovině území se vyskytne místy i vydatnější sněžení. Sněžení bude pokračovat zejména v první polovině noci na neděli a doznívat do ranních hodin," uvedli meteorologové.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí do nedělních 6:00 pro část Plzeňského kraje, celý Jihočeský kraj, Vysočinu, Jihomoravský a Zlínský kraj a pro Přerovsko a Prostějovsko v Olomouckém kraji.

Na jihu Plzeňského kraje od odpoledne sněží. Zatímco dálnice D5 je jen mokrá, čím více na jih, tím jsou sněhové srážky častější a intenzivnější. Domažlicko nebo Klatovsko hlásí stále sněžení a sjízdnost jen s opatrností. Silnice směrem na Železnou Rudu jsou už místy pod sněhem.

Opatrnou jízdu doporučují silničáři řidičům v Jihomoravském kraji. V regionu začalo dnes vpodvečer sněžit a na silnicích hlavně ve vyšších polohách leží ujetá vrstva sněhu. "Přestože se teploty drží kolem bodu mrazu, tak s ohledem na sněžení místy s deštěm, které trvá již delší dobu a dle meteorologického radaru ještě chvíli potrvá, jsou vysílány posypové vozy naší společnosti na své trasy," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. Komunikace v centru Brna jsou podle něj většinou holé, ale ve vyšších oblastech města již na nich sníh zůstává ležet. Chasák proto doporučuje řidičům opatrnou jízdu.

Předpověď na neděli (00-24):
Většinou oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Zpočátku na většině území sněžení, které bude během dopoledne od severozápadu ustávat. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s se později večer bude měnit na jihovýchodní.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Ojediněle sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdy se do Česka vrátí léto? Předpověď na první měsíc prázdnin

23.06.2018 14:20 Praha - Ochlazení ze závěru končícího týdne bude dle meteorologů pokračovat i v následujícím týdnu.…

Česko sužují silné poryvy větru, horní úsek lanovky na Sněžku nejede

23.06.2018 11:00 Pec pod Sněžkou - I dnes se Česko potýká se silným větrem. Na Sněžce dosahoval rychlosti kolem 70…

Předpověď počasí na noc a neděli 24. června

23.06.2018 09:44 Praha - Tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad Pobaltím se bude vyplňovat,…

Předpověď počasí na noc a sobotu 23. června

22.06.2018 09:39 Praha - Brázda nízkého tlaku vzduchu ve vyšších hladinách atmosféry postoupí zvolna k východu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama