Rusko poručilo dešti. U Bajkalu se hasí požáry i uměle vyvolaným lijákem

Moskva - O uplynulém víkendu letadla posloužila k umělému vyvolání deště, který pomohl hasit lesní požáry v Zabajkalském kraji na Sibiři. Posloužil k tomu stroj An-26, vybavený závěsným zařízením "Vějíř" s 384 pyropatronami, jejicž odpalování pomohlo spustit liják.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Počasí

Tentokrát se za pomoci chemie a letadel nerozháněla mračna, aby nepokazila svátek. "Díky lidskému zásahu do meteorologických procesů se podařilo uhasit 24 lesních požárů v šesti okresech a jejich sousedství, kde se také povedlo vyvolat dešťové srážky. Celkem se podařilo uhasit plameny na ploše o rozloze více než 4000 hektarů," napsal server Newsru.com.

V Rusku s koncem zimy a koncem topné sezony, poznamenané požáry bytů a domů, začíná sezona lesních požárů, při kterých - zvláště během letních veder - umírají i desítky lidí.

Letos začaly lesní požáry na Sibiři propukat už na přelomu března a dubna. V současnosti "mimořádná situace" kvůli lesním požárům platí v Burjatsku, Sašské a Tuvské autonomní republice a v Zabajkalském kraji, kde momentálně podle snímků z družic zuří 28 požárů.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přívalový liják zpustošil řecký ostrov Symi, je vyhlášen mimořádný stav

14.11.2017 16:26 Atény - Řecký ostrov Symi zasáhl v pondělí nečekaný liják, který způsobil v noci na dnešek lokální…

Bouře Herwart přinesla do střední Evropy zkázu. V Tatrách hrozí laviny

30.10.2017 12:18 Bratislava - Tisíce polámaných stromů a stovky poškozených budov má v Polsku na svědomí víkendové…

Vichřice v Rakousku a Německu: Dva mrtví, kolaps dopravy, problémy na…

29.10.2017 20:35 Aktualizováno Berlín/Vídeň - Větrná bouře, která od noci na dnešek sužovala centrální část Evropy, si v Německu…

Silný vítr trápí také Slovensko a Maďarsko. Jsou ohroženy lidské životy,…

29.10.2017 20:27 Aktualizováno Bratislava/Budapešť - Vichřice dnes zasáhla také Slovensko, kde způsobila problémy v dopravě.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama