Část jižních Čech zasáhla silná bouřka, uvažuje se o evakuaci

Strakonice - Část jižních Čech zasáhla v neděli večer bouřka doprovázená krupobitím a především průtrží mračen. Jak řekl operační důstojník hasičů, v Bílsku na Strakonicku se vylil potok a hrozí zaplavení několika málo domů.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Nejde o nic zásadně dramatického, ale zhruba odhadem pět šest domů by mohlo být v ohrožení zaplavení. Místní hasiči vyjeli na místo a uvidí podle situace, zda bude nutné všechny evakuovat,“ uvedl operační důstojník.

Bouřka taky způsobila na několik minut výpadek elektrické energie v několika tisících domácnostech v kraji. „Šlo o velmi krátké výpadky do deseti minut a vše by mělo již fungovat,“ řekl agentuře Mediafax mluvčí energetické společnosti E.On Vladimír Vácha.

Průtrž mračen s bouřkou zasáhl část Českobudějovicka, Strakonicka, Jindřichohradecka a Táborska. Přičemž, například v Táboře, Milevsku, Písku nebo Strakonicích pouze zahřmělo a spadlo několik dešťových kapek.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu mohou bouřky zasáhnout i další kraje včetně Vysočiny. Hydrologové upozorňují, že lokální nárazové přívalové srážky mohou některé toky rozvodnit a voda tak může zatopit garáže, sklepy, nebo i obytné objekty poblíž potoků.

Témata: Bouřky | strakonice
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama