ČR zasáhnou silné bouřky. Přijde ochlazení

Praha - Česko dnes večer podle meteorologů zasáhnou silné bouřky. Nejsilnější mají být na jihozápadě a západě Čech, mohou je provázet výraznější nárazy větru a kroupy, uvádějí meteorologové na svém webu.

Diskuse: 0

ČR zasáhnou silné bouřky. Přijde ochlazení - anotační foto
reklama

Teploty během dne mají ještě vystoupit až na 26 stupňů Celsia, k večeru ale začne počasí od jihozápadu ovlivňovat okluzní fronta. Přinese přeháňky a bouřky, které mohou být intenzivní.

Po přechodu fronty se v pondělí ochladí. Teploty mají klesnout po 20 stupňů Celsia s chladnější počasí má trvat po celý týdnem.

Za zmínku stojí i letošní poměrně hojný výskyt tromby. Tromba je atmosférický vír s nehorizontální osou rotace. Průměr tromb se pohybuje v rozmezí decimetrů po stovky metrů.

V historii meteorologie byl pojem tromba používán různě. V české meteorologii se rozeznávají malé a velké tromby. Oba termíny přinesl do české meteorologie Stanislav Hanzlík, který je přejal od Alfreda Wegenera. Lidově to znamená vír připomínající tornádo který ovšem nedosahuje až na zemský povrch. 

reklama
Klíčová slova: Počasí Bouřky

Diskuse

ČR zasáhnou silné bouřky. Přijde ochlazení

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Předpověď počasí na noc a sobotu 31. ledna - anotační foto

Předpověď počasí na noc a sobotu 31. ledna

30.01.2015 09:40 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková níže se středem nad jižní Skandinávií, uvádí ČHMÚ.

Napadne až 30 cm sněhu: Kde všude? Velká předpověď - anotační foto

Napadne až 30 cm sněhu: Kde všude? Velká předpověď

30.01.2015 04:40 Aktualizováno Praha - Až 30 centimetrů nového sněhu. Takové varování vydal Český hydrometeorologický ústav. Na novou...

Předpověď počasí na noc a pátek 30. ledna - anotační foto

Předpověď počasí na noc a pátek 30. ledna

29.01.2015 17:16 Aktualizováno Praha - V brázdě nízkého tlaku vzduchu bude přes naše území postupovat zvolna k východu okluzní fronta,...

V Česku je nezvykle nízký tlak, hrozí zdravotní problémy

29.01.2015 16:27 Aktualizováno Praha - Meteorologové dnes vydali nezvyklou výstrahu. V Česku je extrémně nízký tlak, jehož hodnota by zítra...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 8387 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama