Meteorologové varují před silným větrem a ledovými jazyky

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vydal výstrahu před silným větrem, sněhovými jazyky a závějemi. Výstraha platí od pondělí 12. do pátku 16. října v podstatě pro celé území České republiky.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Od pondělí do pátku by měl vítr dosahovat hodnot 5 až 9 m/s, v nárazech 20 m/s a na horách až 25 m/s,“ sdělila agentuře Mediafax meteoroložka Dagmar Honsová.

„Již v pondělí čekáme další rapidní ochlazení, teploty dosáhnou k 8 až 12°C. Další dny se pak budou teploty pohybovat v rozmezí 4 až 8°C, což může znamenat sněžení v horských oblastech,“ uvedla Honsová. „Pozor by si měli dát hlavně řidiči. Například v Praze mohou být ranní teploty kolem 2°C a případný déšť tak může namrzat,“ dodala.

Vítr bude v úterý v Čechách sice přechodně slábnout, nejvyšších hodnot by však měl dosahovat o den později, tedy ve středu (v průměru 8 až 12 m/s). Ve středu se také čekají nejintenzivnější srážky, od 500 m sněhové a od 600 m se na celém území budou tvořit sněhové jazyky, na horách pak místy i závěje.

Meteorologové doporučují při cestování sledovat zpravodajství Zelené vlny, motoristé by také měli přejít na zimní pneumatiky. Na horách pak mohou pomoci dokonce sněhové řetězy.

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama