Českou republiku zasype sníh

Českou republiku čeká v následujících dnech intenzívní sněžení, v nížinách by mohlo napadnout pět centimetrů, na horách až 15 centimetrů sněhu. Po víkendu přijde typické aprílové počasí s velkými výkyvy teplot, sdělila ve čtvrtek meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Nejintenzivnější sněžení očekáváme ve čtvrtek a v pátek, poměrně hodně bude sněžit ještě i v noci na sobotu. Teprve v sobotu dopoledne by měly srážky ustávat. S postupem prvního víkendového dne pak bude oblačnosti opět přibývat a srážky, které s sebou přinese, již budou v nížinách víceméně dešťové. Sníh lze očekávat pouze v horských oblastech," popsala vývoj v několika dalších dnech Honsová.

Sníh, kterého by v nížinách mohlo napadnout až pět centimetrů a na horách pak ještě o deset čísel více, by však měl kvůli vyšším teplotám postupně odtávat. "V pátek naměříme teploty v rozmezí od -1 do +3 stupňů Celsia, na Moravě se může očekávat až +5 stupňů Celsia," doplnila meteoroložka.

Pro další dny pak bude typické aprílové počasí s velkými výkyvy teplot. "O víkendu by rtuť teploměru mohla poskočit až na sedm stupňů Celsia. Již na začátku příštího týdne se však opět ochladí a naměříme nanejvýš pět stupňů Celsia," řekl Honsová.

Od středy by se mělo opět oteplit, meteorologové očekávají teploty pohybující se kolem deseti stupňů Celsia. "Ke konci měsíce pak teploty opět poklesnou a budou dosahovat hodnot od jednoho do pěti stupňů Celsia, po ránu by dokonce neměly překročit bod mrazu," popsala rozmary počasí na konci března Honsová. Dodala, že opětovné oteplení lze čekat s příchodem prvního dubnového dne, kdy teploměr ukáže deset stupňů Celsia.

Počasí, které nyní na území České republiky panuje, odpovídá tomu, které je typické pro období počátku prosince, říká Honsová s odvolání na meteorologická měření.

 

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama