Česko zasáhnou před víkendem silné bouřky

Praha - Českou republiku zasáhnou z pátku na sobotu silné bouřky doprovázené místy přívalovými dešti. Podle čtvrtečního varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zasáhnou bouřky oblast Čech v pátečních odpoledních hodinách, na Moravě se pak objeví večer.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Varování meteorologů před bouřkami platí pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký kraj a Vysočinu od pátečních 12.00 hodin do sobotní půlnoci.

Morava a Slezsko, konkrétně Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj, se musí připravit na bouřky od pátku 20.00 hodin do sobotních 06.00 hodin.

ČHMÚ navíc varuje, že budou bouřky doprovázeny místy přívalovými srážkami s intenzitou přibližně 30 milimetrů vody za jednu až tři hodiny. Ojediněle mohou být bouřky doprovázeny také kroupami a silným
nárazovým větrem.

Bouřky budou místy doprovázet přívalové deště (kolem 30 mm za 1 až 3 hodiny), ojediněle i kroupami a silným nárazovým větrem. Během večera a noci na sobotu se tyto nebezpečné jevy postupně přesunou přes východní Čechy na Moravu a do Slezska a jejich četnost snižovat a intenzita bude slábnout. Přívalové srážky mohou ojediněle vést ke krátkodobému rozvodnění malých toků, potoků, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů a podobně.

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha: Na Moravě hrozí silné bouřky s přívalovým deštěm

23.05.2017 11:13 Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami z tepla a krupobitím. Hrozí dnes…

Předpověď počasí na noc a středu 24. května

23.05.2017 09:22 Praha - Studená fronta přejde přes naše území k východu, za ní bude na naše území proudit…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. května

22.05.2017 09:40 Praha - Nad střední Evropou se bude vytvářet nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi…

Příští týden přijde léto, potom nastane zlom

21.05.2017 22:33 Aktualizováno Praha - Příští týden vystoupí teploty nejvýš na 25 stupňů Celsia, ojediněle se mohou objevit bouřky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama