Přívalové deště a bouřky udeřily na Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - Přívalové deště a bouřky udeřily v neděli odpoledne na Jihočeský kraj, hasiči zasahují na Trhosvinensku. Operační důstojník hasičů řekl, že hasiči čerpají vodu ze zaplavených objektů.

Přidejte svůj názor

Předpovědi meteorologů se naplňují, Jihočeský kraj zasáhly bouřky doprovázené přívalovými dešti. "V tuto chvíli se tvoří bouřková jádra na několika místech v kraji, zejména na Písecku, Strakonicku a Trhosvinensku. Příchodu bouřek předcházely vysoké teploty, teplotní rekordy nepadly. "Naměřili jsme třicet stupňů, do rekordu ještě tři stupně zbývaly," řekl agentuře Mediafax František Vavruška z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Bouřky a přívalové lijáky ohrožují především Trhosvinensko, kde hasiči odčerpávají vodu z několika zaplavených objektů. "Přestože prší a bouří na více místech v kraji, hasiči vyjížděli zatím pouze na Trhosvinensko. Táborsko, Písecko a Strakonicko žádné škody nehlásí," řekl operační důstojník hasičů.

Bouřky doprovázené srážkami se můžou v kraji vyskytovat i přes noc, kdy přes území kraje projde studená fronta. "Za ní se ochladí, v pondělí očekáváme teploty kolem třiadvaceti stupňů, oblačno a přeháňky," doplnil prognózu Vavruška.

Bouřky a deště provázejí také silné poryvy větru, které mohou lámat stromy. "Na Písecku u Kostelce nad Vltavou spadl na vozovku strom, na místě zasahují hasiči a policisté, silnice je dočasně neprůjezdná," dodal operační důstojník.

Témata: Bouřky | Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. října

22.10.2017 12:54 Praha - Na naše území bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu, počasí na východě bude…

V příštích čtyřech týdnech mohou teploty v noci spadnout pod nulu

21.10.2017 15:02 Praha - V příštích čtyřech týdnech již mohou teploty v noci spadnout pod nulu. Přes den se budou v…

Předpověď na noc a neděli 22. října

21.10.2017 14:58 Praha - V noci přes naše území začne postupovat k východu studená fronta, která se bude nad…

Předpověď počasí na noc a sobotu 21. září

20.10.2017 10:21 Praha - Nad střední Evropou se bude rozpadat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama