Přívalové deště a bouřky udeřily na Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - Přívalové deště a bouřky udeřily v neděli odpoledne na Jihočeský kraj, hasiči zasahují na Trhosvinensku. Operační důstojník hasičů řekl, že hasiči čerpají vodu ze zaplavených objektů.

Přidejte svůj názor

Předpovědi meteorologů se naplňují, Jihočeský kraj zasáhly bouřky doprovázené přívalovými dešti. "V tuto chvíli se tvoří bouřková jádra na několika místech v kraji, zejména na Písecku, Strakonicku a Trhosvinensku. Příchodu bouřek předcházely vysoké teploty, teplotní rekordy nepadly. "Naměřili jsme třicet stupňů, do rekordu ještě tři stupně zbývaly," řekl agentuře Mediafax František Vavruška z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Bouřky a přívalové lijáky ohrožují především Trhosvinensko, kde hasiči odčerpávají vodu z několika zaplavených objektů. "Přestože prší a bouří na více místech v kraji, hasiči vyjížděli zatím pouze na Trhosvinensko. Táborsko, Písecko a Strakonicko žádné škody nehlásí," řekl operační důstojník hasičů.

Bouřky doprovázené srážkami se můžou v kraji vyskytovat i přes noc, kdy přes území kraje projde studená fronta. "Za ní se ochladí, v pondělí očekáváme teploty kolem třiadvaceti stupňů, oblačno a přeháňky," doplnil prognózu Vavruška.

Bouřky a deště provázejí také silné poryvy větru, které mohou lámat stromy. "Na Písecku u Kostelce nad Vltavou spadl na vozovku strom, na místě zasahují hasiči a policisté, silnice je dočasně neprůjezdná," dodal operační důstojník.

Témata: Bouřky | Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a středu 31. května

30.05.2017 09:47 Praha - V noci bude postupovat z našeho území k jihovýchodu studená fronta. Za ní se začne do…

Vlnu veder dnes utnou silné bouřky s krupobitím. Připravte se

30.05.2017 07:29 Aktualizováno Praha - Česko dnes zasáhnou tropické teploty i bouřky. Ty nejprve dorazí do západních Čech, pak…

Česko má za sebou tropický den, teploměry ukazovaly před 30 stupňů

29.05.2017 19:04 Praha - Na 61 místech v Česku byl dnes podle meteorologů tropický den, tedy den s teplotou nad 30…

Předpověď počasí na noc a úterý 30. května

29.05.2017 09:56 Praha - Ze západní do střední Evropy postoupí zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama