Meteorologové opět varují před bouřkami

Praha - Meteorologové varují před bouřkami a nebezpečnými průvodními jevy. Varování, které vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí pro všechny kraje republiky od páteční 15. hodiny do sobotního rána.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Výstraha pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj platí do sobotní třetí hodiny. Postupně, jak se bude přesouvat oblast zvlněné studené fronty, která s sebou přinese bouřky a přívalové deště, prodlužuje se časová výstraha pro další kraje. Do sobotní šesté hodiny hrozí nebezpečí v Pardubickém, Královéhradeckém kraji, na Vysočině, v Jihomoravském a Olomouckém kraji. Do sobotní 18. hodiny hrozí bouřky ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Podle meteorologů by mohlo spadnout až 40 milimetrů srážek za jednu až tři hodiny. Silný nárazový vítr by mohl dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, na některých místech hrozí kroupy. Po přechodu zvlněné studené fronty budou bouřky přecházet v trvalejší déšť, při kterém může napršet až 30 milimetrů za 12 hodin.

"V důsledku očekávaných intenzivních srážek mohou stoupat a kolísat hladiny menších vodních toků, ojediněle a krátkodobě až s dosažením stupňů povodňové aktivity," varuje ČHMÚ.

Přívalové srážky mohou ojediněle vést ke krátkodobému rozvodnění malých toků, potoků, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů apod. Podle meteorologů je potřeba dávat pozor i na prudký vítr.

Témata: Bouřky | Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama