Meteorologové opět varují před bouřkami

Praha - Meteorologové varují před bouřkami a nebezpečnými průvodními jevy. Varování, které vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí pro všechny kraje republiky od páteční 15. hodiny do sobotního rána.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Výstraha pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj platí do sobotní třetí hodiny. Postupně, jak se bude přesouvat oblast zvlněné studené fronty, která s sebou přinese bouřky a přívalové deště, prodlužuje se časová výstraha pro další kraje. Do sobotní šesté hodiny hrozí nebezpečí v Pardubickém, Královéhradeckém kraji, na Vysočině, v Jihomoravském a Olomouckém kraji. Do sobotní 18. hodiny hrozí bouřky ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Podle meteorologů by mohlo spadnout až 40 milimetrů srážek za jednu až tři hodiny. Silný nárazový vítr by mohl dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, na některých místech hrozí kroupy. Po přechodu zvlněné studené fronty budou bouřky přecházet v trvalejší déšť, při kterém může napršet až 30 milimetrů za 12 hodin.

"V důsledku očekávaných intenzivních srážek mohou stoupat a kolísat hladiny menších vodních toků, ojediněle a krátkodobě až s dosažením stupňů povodňové aktivity," varuje ČHMÚ.

Přívalové srážky mohou ojediněle vést ke krátkodobému rozvodnění malých toků, potoků, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů apod. Podle meteorologů je potřeba dávat pozor i na prudký vítr.

Témata: Bouřky | Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha: Na Moravě hrozí silné bouřky s přívalovými deštěm

23.05.2017 11:13 Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami z tepla a krupobitím. Hrozí dnes…

Předpověď počasí na noc a středu 24. května

23.05.2017 09:22 Praha - Studená fronta přejde přes naše území k východu, za ní bude na naše území proudit…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. května

22.05.2017 09:40 Praha - Nad střední Evropou se bude vytvářet nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi…

Příští týden přijde léto, potom nastane zlom

21.05.2017 22:33 Aktualizováno Praha - Příští týden vystoupí teploty nejvýš na 25 stupňů Celsia, ojediněle se mohou objevit bouřky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama