Česku hrozí silný déšť, meteorologové varují před dalšími povodněmi

Praha - Český hydrometeorologický ústav varuje ve středu před nebezpečím silných a vytrvalých dešťů a následnými povodněmi. Výstraha trvá až do středečních 22.00, uvádí ústav na svých internetových stránkách.

Přidejte svůj názor

Nebezpečí silného a vytrvalého deště a povodní hrozí v Jihočeském kraji. Silně pršet by mělo v Královéhradeckém, Pardubickém kraji, na Vysočině, v Jihomoravském, Plzeňském a Zlínském kraji. V těchto místech meteorologové hlásí povodňovou pohotovost.

Povodňová bdělost je podle Českého hydrometeorologického ústavu nutná pro Středočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj.

Bouře působí frontální rozhraní mezi chladným vzduchem na severozápadě a teplým na jihovýchodě, které bude jen zvolna postupovat k východu. V okolí fronty se očekává úhrn srážek v průměru od 10 do 40 mm za 12 hodin, v bouřkách kolem 60 mm srážek. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h).

Srážky nejvíce zasáhnou oblasti Novohradských hor, Šumavy, Českomoravské vrchoviny, Orlických hor a Jeseníků. Vzhledem k nasycení půdy může dojít k prudkému krátkodobému rozvodnění toků, potoků, nebo i jindy suchých koryt, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů, komunikací apod. Dosažení třetího stupně povodňové aktivity meteorologové předpokládají v povodí horní Malše.

Témata: Počasí | Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama