Česko zasáhnou v pátek a o víkendu silné bouřky

Praha - Českou republiku v pátek a o víkendu opět zasáhnou silné bouřky a přívalové deště se silným větrem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před rozvodněním řek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Bouřky by měly v pátek zasáhnout celou Českou republiku. V sobotu zejména území Čech. V neděli se pak bouřky doprovázené deštěm objeví nad Moravou a Slezskem.

Český hydrometeorologický ústav varuje před přívaly vody počínaje pátkem až do soboty 23.00 hodin v Praze, Středočeském kraji, dále v Plzeňském, Jihočeském, Karlovarském, Libereckém, Ústeckém, Královéhradeckém. Varování pro kraj Vysočina, Zlínský, Moravskoslezský, Jihomoravský, Pardubický a Olomoucký platí do neděle 23.00 hodin.

Meteorologové očekávají, že se bouřky a přívalové deště doprovázené prudkým větrem objeví v pátek a víkendu hlavně v odpoledních a večerních hodinách. Spadnout by mělo 20 až 60 milimetrů srážek za jednu až šest hodin, nárazy větru dosáhnou kolem 20 metrů za sekundu.

Silné přívalové srážky mohou krátkodobě, ale prudce rozvodnit malé toky, potoky, nebo i suchá koryta a následně zatopit sklepy, garáže, níže položené byty a komunikace. ČHMÚ navíc doporučuje, aby lidé, které zastihla bouřka v krajině, vyhledali místo s nižší polohou, jako ochranu před blesky. Místo by však nemělo být v blízkosti větších stromů a stožárů.

Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha: Na Moravě hrozí silné bouřky s přívalovými deštěm

23.05.2017 11:13 Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami z tepla a krupobitím. Hrozí dnes…

Předpověď počasí na noc a středu 24. května

23.05.2017 09:22 Praha - Studená fronta přejde přes naše území k východu, za ní bude na naše území proudit…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. května

22.05.2017 09:40 Praha - Nad střední Evropou se bude vytvářet nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi…

Příští týden přijde léto, potom nastane zlom

21.05.2017 22:33 Aktualizováno Praha - Příští týden vystoupí teploty nejvýš na 25 stupňů Celsia, ojediněle se mohou objevit bouřky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama