Česko zasáhnou v pátek a o víkendu silné bouřky

Praha - Českou republiku v pátek a o víkendu opět zasáhnou silné bouřky a přívalové deště se silným větrem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před rozvodněním řek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Bouřky by měly v pátek zasáhnout celou Českou republiku. V sobotu zejména území Čech. V neděli se pak bouřky doprovázené deštěm objeví nad Moravou a Slezskem.

Český hydrometeorologický ústav varuje před přívaly vody počínaje pátkem až do soboty 23.00 hodin v Praze, Středočeském kraji, dále v Plzeňském, Jihočeském, Karlovarském, Libereckém, Ústeckém, Královéhradeckém. Varování pro kraj Vysočina, Zlínský, Moravskoslezský, Jihomoravský, Pardubický a Olomoucký platí do neděle 23.00 hodin.

Meteorologové očekávají, že se bouřky a přívalové deště doprovázené prudkým větrem objeví v pátek a víkendu hlavně v odpoledních a večerních hodinách. Spadnout by mělo 20 až 60 milimetrů srážek za jednu až šest hodin, nárazy větru dosáhnou kolem 20 metrů za sekundu.

Silné přívalové srážky mohou krátkodobě, ale prudce rozvodnit malé toky, potoky, nebo i suchá koryta a následně zatopit sklepy, garáže, níže položené byty a komunikace. ČHMÚ navíc doporučuje, aby lidé, které zastihla bouřka v krajině, vyhledali místo s nižší polohou, jako ochranu před blesky. Místo by však nemělo být v blízkosti větších stromů a stožárů.

Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama