Český hydrometeorologický ústav varuje před silnými bouřkami

Praha - Český hydrometeorologický ústav varuje ve čtvrtek před silnými bouřkami, které provází přívalový déšť, povodňové nebezpečí hrozí v jižních Čechách. Výstraha trvá až do pátku 23.00, uvádí ústav na svých internetových stránkách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Počasí bude v Česku ovlivňovat i nadále tlaková níže nad Balkánským poloostrovem. Meteorologové očekávají teplé, ale oblačné počasí s přeháňkami a bouřkami. Ty budou zejména odpoledne a večer provázet přívalové srážky s intenzitou 20 až 60 mm za jednu až šest hodin. Bouřky by měl doprovázet vítr s nárazy větru kolem 20 m/s (cca 75 km/h) a kroupy. Během pátku bude přeháněk a bouřek ubývat, zejména na severozápadě a severu Čech.

Třetí povodňový stupeň přetrvává na Blanici v Husinci a Heřmani, druhý povodňový stupeň je v povodí Malše, na Otavě v Písku, Vltavě v Březí a na Mírovce. Aktuálně na postižených tocích hladiny klesají, nebo jsou setrvalé. Vzhledem k předpokládanému výskytu dalších bouřek spojených opět s vydatnými srážkami mohou v dotčených místech reagovat hladiny toků dosažením povodňové aktivity.

Očekávané přívalové srážky se mohou projevit lokálním zaplavením stokem ze svahů, zpevněných ploch, nebo rozvodněním malých vodních toků. Na tocích se zvýšenými vodními stavy (zejména povodí Malše, Otavy, Opavy) při zasažení přívalovými srážkami může dojít ke vzestupům hladiny i na větších sledovaných tocích.

Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeká nás nejteplejší konec května za posledních 9 let. Celé Česko zasáhnou…

28.05.2017 13:02 Aktualizováno ROZHOVOR - Čeká nás velmi teplý konec května, zároveň je ale třeba počítat s tím, že v polovině…

Předpověď počasí na noc a pondělí 29. května

28.05.2017 09:30 Praha - Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý vzduch…

Léto o měsíc dřív, teploty budou lákat k vodě. Dlouhodobá předpověď

27.05.2017 15:09 Aktualizováno Praha - Období od 29. května do 25. června 2017 bude jako celek teplotně mírně nadprůměrné, uvedl…

Předpověď počasí na noc a neděli 28. května

27.05.2017 09:52 Praha - Po zadní straně tlakové výše, která postoupí ze střední Evropy dále k jihovýchodu, k nám…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama