Na Česko se valí další přívalové deště

Praha - Český hydrometeorologický ústav varuje před dalšími bouřkami a přívalovými dešti. Prudký déšť a kroupy už zasáhly Moravskoslezský, Olomoucký nebo Jihočeský kraj a pásmo bouřek postupuje zvolna dál, z oblasti Znojemska dále k jihozápadu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Meteorologové varují, že na některých místech může spadnout 30 milimetrů srážek za hodinu, někde až 40 milimetrů za hodinu. Hladiny, zejména menších toků, budou stoupat a může na nich být vyhlášen druhý i třetí stupeň povodňového aktivity, tedy pohotovost a ohrožení.

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil extrémní stupeň nebezpečí v Jihočeském, Plzeňském, Jihomoravském kraji, na Vysočině, Moravskoslezské a Olomouckém kraji. Silné bouřky s velmi nebezpečnými doprovodnými jevy zasáhly Pardubický, Královéhradecký, Olomoucký, Moravskoslezský, Zlínský kraj.

Zvýšená pravděpodobnost dosažení úrovně přesahující druhý nebo třetí povodňový stupeň je nadále v oblasti Jeseníků (Bělá, Opava, Opavice), na Šumavě a v Novohradských horách (Úhlava, Ostružná, Volyňka, Blanice, Malše a horní Vltava).

Citlivá jsou i další povodí (Otava, Stěnava, Metuje, Moravská Dyje). Propagaci vzestupů meteorologové čekají na střední a dolní Berounce a přítoku do Vltavské kaskády.

Bouřky s přívalovými dešti budou Česko ohrožovat nejméně do středy. Meteorologové už dnes připravují veřejnost na to, že výstrahu prodlouží až do pátku.

Témata: Počasí | Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama