Český hydrometeorologický ústav varuje před povodněmi v jižních Čechách

Praha - Český hydrometeorologický ústav varuje v pátek před povodněmi v jižních Čechách. Nebezpečí povodní má trvat až do neděle 23.00, oblast mají ohrožovat i silné bouřky, uvádí ústav na svých internetových stránkách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Silné bouřky mají od pátku do neděle zasáhnout Liberecký kraj, Prahu, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický kraj, Vysočinu a Jihomoravský kraj. Počasí bude v Česku ovlivňovat i nadále tlaková níže nad Balkánským poloostrovem. Meteorologové očekávají oblačné počasí s bouřkami a přívalovými srážkami s intenzitou 20 až 60 mm za jednu až šest hodin. Bouřky by měl doprovázet vítr s nárazy větru kolem 20 m/s (cca 75 km/h) a kroupy.

Hladiny menších přítoků a Bečvy a Odry zasažené přívalovými dešti by měly klesat. Na dolní Odře hydrologové očekávají, že by se mohla hladina udržet na druhém stupni povodňové aktivity. Kvůli bouřkám a dalším srážkám meteorologové varují před rozvodněním menších toků. Na větších tocích se situace může projevit kolísáním povodňové aktivity. Na tocích v jižních Čechách, jako je Malše a Blanice mohou hladiny kolísat nadále na úrovni třetího stupně povodňové aktivity.

Témata: Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama