Český hydrometeorologický ústav varuje před povodněmi v jižních Čechách

Praha - Český hydrometeorologický ústav varuje v pátek před povodněmi v jižních Čechách. Nebezpečí povodní má trvat až do neděle 23.00, oblast mají ohrožovat i silné bouřky, uvádí ústav na svých internetových stránkách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Silné bouřky mají od pátku do neděle zasáhnout Liberecký kraj, Prahu, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Královéhradecký, Pardubický kraj, Vysočinu a Jihomoravský kraj. Počasí bude v Česku ovlivňovat i nadále tlaková níže nad Balkánským poloostrovem. Meteorologové očekávají oblačné počasí s bouřkami a přívalovými srážkami s intenzitou 20 až 60 mm za jednu až šest hodin. Bouřky by měl doprovázet vítr s nárazy větru kolem 20 m/s (cca 75 km/h) a kroupy.

Hladiny menších přítoků a Bečvy a Odry zasažené přívalovými dešti by měly klesat. Na dolní Odře hydrologové očekávají, že by se mohla hladina udržet na druhém stupni povodňové aktivity. Kvůli bouřkám a dalším srážkám meteorologové varují před rozvodněním menších toků. Na větších tocích se situace může projevit kolísáním povodňové aktivity. Na tocích v jižních Čechách, jako je Malše a Blanice mohou hladiny kolísat nadále na úrovni třetího stupně povodňové aktivity.

Témata: Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha: Na Moravě hrozí silné bouřky s přívalovými deštěm

23.05.2017 11:13 Praha - Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami z tepla a krupobitím. Hrozí dnes…

Předpověď počasí na noc a středu 24. května

23.05.2017 09:22 Praha - Studená fronta přejde přes naše území k východu, za ní bude na naše území proudit…

Předpověď počasí na noc a úterý 23. května

22.05.2017 09:40 Praha - Nad střední Evropou se bude vytvářet nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi…

Příští týden přijde léto, potom nastane zlom

21.05.2017 22:33 Aktualizováno Praha - Příští týden vystoupí teploty nejvýš na 25 stupňů Celsia, ojediněle se mohou objevit bouřky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama