Východní polovinu ČR zasáhnou silné bouřky

Praha - Východní polovinu České republiky zasáhnou bouřky doprovázené přívalovými dešti, nárazy větru a ojediněle i krupobitím. Uvádí to čtvrteční výstraha na webových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Bouřky způsobí studená fronta, která bude postupovat k východu. "Na studené frontě se budou místy vyskytovat bouřky, které zejména ve východní polovině ČR mohou být ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu. Bouřky budou během pátečního večera a noci na sobotu postupovat z Moravy a Slezska dále k východu," uvedli meteorologové.

Výstraha platí v pátek od 12.00 do 23.00 pro Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro Vysočinu.

Meteorologové upozorňují, že přívalové deště mohou rozvodnit malé toky. Voda může zaplavit níže položené místnosti, například sklepy a garáže. Lidé by měli mít zavřená okna a dveře a měli by zajistit nebo schovat věci ze zahrad. Firmy by měly zabezpečit stavební jeřáby.

Podle meteoroložky Dagmar Honsové lze očekávat, že v přívalech naprší až 25 milimetrů srážek. Připomněla také, že od počátku června vydal Český hydrometeorologický ústav již čtvrtou takovouto výstrahu. "To svědčí o tom, že červnové počasí je velmi nestálé a střídavé, což pro toto období není zase až tak zcela typické," řekla meteoroložka.

Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a středu 31. května

30.05.2017 09:47 Praha - V noci bude postupovat z našeho území k jihovýchodu studená fronta. Za ní se začne do…

Vlnu veder dnes utnou silné bouřky s krupobitím. Připravte se

30.05.2017 07:29 Aktualizováno Praha - Česko dnes zasáhnou tropické teploty i bouřky. Ty nejprve dorazí do západních Čech, pak…

Česko má za sebou tropický den, teploměry ukazovaly před 30 stupňů

29.05.2017 19:04 Praha - Na 61 místech v Česku byl dnes podle meteorologů tropický den, tedy den s teplotou nad 30…

Předpověď počasí na noc a úterý 30. května

29.05.2017 09:56 Praha - Ze západní do střední Evropy postoupí zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama