Léto si pospíší a do České republiky dorazí už v pondělí

Praha - Léto si pospíší a do České republiky dorazí už v pondělí. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou ve středu poskytla meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Od pondělí až do konce druhé červnové dekády lze očekávat až tropické počasí, také oblačnosti bude méně. Letní charakter si počasí udrží prakticky až do konce měsíce, kdy by měly teploty dosahovat až 29 stupňů Celsia," shrnula meteoroložka počasí pro následujících 30 dní.

Ještě na počátku druhé červnové dekády bude oblačno až polojasno, které doprovodí občasný déšť nebo přeháňky a místy i bouřky. Srážek však bude postupně ubývat a ke konci období už se vyskytnou pouze ojediněle, při zvětšené oblačnosti. Jinak bude skoro jasno až polojasno. Teploty dosáhnou 16 až 20 stupňů Celsia, postupně vyšplhají až k tropické třicítce.

Podobné počasí bude příznačné i pro posledních deset červnových dní, kdy by mělo být skoro jasno až polojasno. Přeháňky či bouřky lze v tomto období opět očekávat pouze při zvětšené oblačnosti. Na konci měsíce začne oblačnosti přibývat, místy se objeví také déšť nebo přeháňky a bouřky. Denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 28 stupni Celsia.

Na začátku prázdnin se obyvatelům českých a moravských krajů podle Honsové připomene známé rčení o Medardově kápi. "Postupně přibude oblačnosti, a také srážky už budou četnější. Teploty se budou pohybovat v rozmezí od 21 do 27 stupňů Celsia," doplnila Honsová.

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama