Experti varují: Polovina světa díky prudkému globálnímu oteplování může být neobyvatelná

Část Číny, Indie a východ Spojených států se mohou v letních měsících stát příliš horkými oblastmi pro život člověka, varují experti.

Přidejte svůj názor

Steven Sherwood, klimatolog z Yaleské univerzity (Yale University) včera na konferenci o globálním oteplování prohlásil, že lidé nebudou schopni se adaptovat na tak příliš vysoké teploty.

Fyziologická hranice pro lidské tělo bude překročena, pokud se globální oteplení změní o 7 stupňů Celsia oproti úrovni teplot, která byla před masivním rozvojem průmyslu. Podle Sherwooda je toto poměrně reálná představa, pokud lidstvo nepřestane spalovat fosilní paliva. Přitom není důvod, proč s tím nepřestat.

Zpráva IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) z roku 2007 říká, že by průměrná teplota v 21. století mohla vzrůst o 6 stupňů Celsia a to za předpokladu, pokud budou stejným tempem růst i emise. Vědci tento týden v Kodani na právě probíhajícím  kongresu o změnách podnebí  (Copenhagen Climate Congress)  přiznali, že IPCC mohla podcenit sílu problému o čemž vypovídá fakt, že se emise od roku 2000 zvedly více, než se očekávalo.

Sherwood dodal, že při sedmi stupňovém rozdílu se části světa stanou neobyvatelnými a při deseti stupňovém rozdílu změna klimatu postihne většinu populace.

Témata: Počasí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama