Do Česka se ženou mohutné bouřky, Německo zpustošily za pár hodin

Praha - Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj mohou dnes odpoledne a večer ojediněle zasáhnout silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. V noci by bouřky měly postupně ustávat. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie

Dodal, že při bouřkách může napršet v úhrnech kolem 30 milimetrů srážek a vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až kolem 70 kilometrů v hodině. S ojedinělým výskytem bouřek by obyvatelé uvedených regionů měli počítat od dnešních 13:00 do 22:00.

Meteorologové také upozornili, že přívalový déšť může při bouřkách místy zatopit níže položená místa nebo sklepy. Lidé by měli venku rovněž upevnit před větrem všechny volně položené předměty a s ohledem na nebezpečí úrazu by se měli mít na pozoru před pádem ulomených větví nebo zásahem bleskem.

V Německu způsobila bouře vážné škody

Vážné škody způsobila čtvrteční bouřka doprovázená vydatným deštěm na severu Německa. Hasiči museli v Hamburku a Šlesvicku-Holštýnsku zasahovat především kvůli zaplaveným sklepům, voda ale podemlela i dva domy, které budou muset být zřejmě strženy. Na mnoha místech se dnes následky bleskových záplav stále odklízí, informovala agentura DPA.

Přesná výše škod, které bouře napáchala, zatím není jasná. Hasiče ale na pomoc lidi v Hamburku a severně od něj povolali v téměř dvou tisících případů.

Nejhůře postižené je město Oststeinbek, které sousedí s východní částí Hamburku. Během čtvrthodiny obdrželi místní hasiči 150 telefonátů, celkem vyjížděli k téměř dvěma stovkám zásahů. Jeden z historických domů v centru voda podemlela tak, že se částečně zřítil a bude muset být zřejmě stržen.

O domov nejspíš přišlo také 22 obyvatel činžovního domu v hamburské čtvrti Lohbrügge. Z parkoviště před domem voda odnesla všechna auta a zanechala po sobě díru v zemi. Podemlela také boční zeď domu, kterému hrozí zřícení.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Připravte se na pařáky: Teploty přes 30 stupňů, hrozí bouřky. Dlouhodobá…

26.05.2018 14:55 Aktualizováno Praha - Výrazně nadprůměrné teploty z právě končícího týdne budou pokračovat i v týdnu následujícím…

Předpověď počasí na noc a neděli 27. května

26.05.2018 09:10 Praha - Mezi tlakovou výší nad severní Evropou a oblastí nižšího tlaku vzduchu nad západní Evropou…

V Česku opět hrozí silné bouřky, menší toky se mohou rozvodnit

25.05.2018 11:13 České Budějovice - Na Šumavě a v jižních Čechách se dnes odpoledne a večer mohou ojediněle objevit…

Dorazí další povodně? Předpověď na víkend a další dny

25.05.2018 09:31 Praha - Situace ze čtvrtku, kdy se zejména ve středních Čechách rozlily po vydatných deštích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama