Bouře v Německu a Švýcarsku trestala smrtí

Berlín - Úterní bouře, jež zasáhla i většinu ČR, si v Německu a Švýcarsku vyžádala po jedné smrtelné oběti. Spoušť za sebou zanechala i v Rakousku, kde kvůli úderu blesku do trafostanice zůstalo bez elektřiny 22 tisíc odběratelů, informuje ve středu server Der Standard.

Přidejte svůj názor

V bavorském Pasově zabil padající strom řidiče čtyřkolky. Muž na místě zraněním podlehl, takže zdravotníci po příjezdu jen konstatovali smrt.

Vichřice na mnoha místech vyvracela stromy, které padaly na silnice i železnice. Ve Švábsku nedaleko Baienfurtu narazil do spadlého stromu vlak, jímž cestovalo na 150 cestujících.

Podle údajů německé policie utrpěl strojvedoucí vážná zranění, pět cestujících pak bylo zraněno lehce.

Počasí kromě železniční a automobilové dopravy komplikovalo i dopravu leteckou. Kvůli rozmarům počasí přerušila odbavování letadel letiště ve Stuttgartu a v Mnichově. Ve Stuttgartu byl provoz přerušen zhruba na půl hodiny, v Mnichově pak asi na hodinu.

Bouře si vyžádala lidský život i ve Švýcarsku. U Bodamského jezera v Romanshornu zemřel jednatřicetiletý muž, na jehož automobil se zřítil strom.

Silné bouřky udeřily i v sousedním Rakousku, kde byla zejména ve Štýrsku, Horních Rakousech a Vorarlbersku vyplavena řada sklepů.

Jen v Horních Rakousech bylo nasazeno na dva tisíce hasičů. Následkem úderu blesku do trafostanice v hornorakouském Grieskirchenu zůstalo v noci na středu odříznuto od dodávek elektrického proudu na 22 tisíc odběratelů.

Stejně jako v Německu a dalších evropských zemích komplikovaly popadané stromy dopravu. Jak uvedl server Der Standard, vítr dosahoval rychlosti až 120 kilometrů za hodinu.

Témata: Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeká nás nejteplejší konec května za posledních 9 let. Celé Česko zasáhnou…

28.05.2017 13:02 Aktualizováno ROZHOVOR - Čeká nás velmi teplý konec května, zároveň je ale třeba počítat s tím, že v polovině…

Předpověď počasí na noc a pondělí 29. května

28.05.2017 09:30 Praha - Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý vzduch…

Léto o měsíc dřív, teploty budou lákat k vodě. Dlouhodobá předpověď

27.05.2017 15:09 Aktualizováno Praha - Období od 29. května do 25. června 2017 bude jako celek teplotně mírně nadprůměrné, uvedl…

Předpověď počasí na noc a neděli 28. května

27.05.2017 09:52 Praha - Po zadní straně tlakové výše, která postoupí ze střední Evropy dále k jihovýchodu, k nám…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama