Noční bouřka na jihu Čech naplno zaměstnala hasiče

Strakonice - Bouřka na jihu Čech v úterý večer a v noci na středu naplno zaměstnala jihočeské hasiče. Jak řekl operační důstojník, od 18 hodiny večerní do páté hodiny ranní vyjížděli v celém kraji k 71 událostem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Největší podíl na událostech měly popadané stromy. „K těm jsme vyjížděli 54 krát, ale při každém výjezdu jsme řešili dva, tři i více spadlých stromů. Naštěstí všude se to obešlo bez zranění nebo větších škod,“ řekl operační důstojník hasičů.

Čtyři stromy rovněž spadly i na jihočeskou železniční trať Čimelice – Vráž u Písku, kde byla před půlnocí přerušena doprava a cestující museli využít náhradní autobusové přepravy. „V současné době je trať již průjezdná a spoje mohou jezdit podle běžného režimu, stejně, jako například na trase České Budějovice – Benešov u Heřmaniček, kde byl taky strom,“ uvedla pro agenturu Mediafax mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Pouze na trase Plzeň – České Budějovice, v úseku Strakonice – Katovice zajišťovaly časné ranní spoje autobusy namísto vlaků. Podle mluvčí tu drážní hasiči odklízeli popadané větve. V dopoledních hodinách budou ale již zcela normálně jezdit vlaky. Obdobná situace byla taktéž na trase České Budějovice - Volary v úseku mezi Novou Pecí a Černým Křížem, kde ranní vlakové spoje musely nahradit autobusy z důvodu odklízení popadaných větví.

Hasiče zaměstnalo i čerpání vody, ke kterému vyjížděli pětkrát. „Měli jsme taky dva požáry, jeden v Rankově, kde blesk zapálil vzrostlý strom a druhý byl požár střechy v Jílovicích na Českobudějovicku. Zde hořela jen část střechy, škoda je zhruba 40 tisíc korun,“ uvedl operační důstojník. Na Strakonicku zase podle informací tiskové mluvčí jihočeských hasičů Nicole Hovorkové zachránili jednu osobu ze zatopeného automobilu.

Podle prvotních odhadů by alespoň na jihu Čech neměla bouřka napáchat žádné výraznější finanční ani hmotné škody. Hasiči budou ještě v průběhu dne vyjíždět k drobnějších zásahům, například stromům nebo větvím, které neblokují provoz, ale je zapotřebí je odstranit.

Škody zjišťují i energetici, kteří ještě nemají udělaný přesný sumář. Podle jejich vyjádření půjde ale spíš o lokálnější poruchy. Situace naštěstí není taková, že by bez proudu bylo několik tisíc až desítek tisíc lidí.

Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko sevřel letní mráz. Předpověď počasí na další dny

19.09.2017 22:11 Aktualizováno Praha - Meteorologové zaznamenali dnes ráno mráz nejen v horských mrazových kotlinách. Teploty pod…

Předpověď počasí na noc a středu 20. září

19.09.2017 09:31 Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad Slovenskem, oddělující teplý…

Předpověď počasí na noc a úterý 19. září

18.09.2017 09:28 Praha - Na frontálním rozhraní se nad severním Jadranem vytvoří tlaková níže a počasí u nás ovlivňí…

Předpověď počasí na noc a pondělí 18. září

17.09.2017 09:28 Praha - Frontální rozhraní postoupí ze střední Evropy dále k východu a počasí u nás přechodně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama