ČR opět zasáhnou silné bouřky

Praha - Českou republiku opět zasáhnou bouřky, které může provázet přívalový déšť, krupobití a vítr s nárazy o rychlosti kolem 90 kilometru za hodinu. Uvádí to pondělní výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Výstraha platí od úterních 15.00 do středečních 6.00 téměř pro celé území ČR. V Praze a ve Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji a v kraji Vysočina může bouřit od úterních 15.00 do středečních 3.00. Od úterních 22.00 do středečních 6.00 můžou bouřky postihnout Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Příčinou bouřek bude zvlněná studená fronta, která bude postupovat přes Německo k východu a v úterý odpoledne a večer začne ovlivňovat počasí v Čechách. V noci na středu postoupí přes Moravu a Slezsko dále k východu. Ještě v úterý odpoledne ale teploty ojediněle vystoupí až k 31 stupňů Celsia.

Meteorologové varují, že při přívalových deštích se mohou krátkodobě rozvodnit menší vodní toky. Voda může proniknout do sklepů, garáží a do níže položených bytů nebo zaplavit ulice. Při nejprudších nárazech větru by lidé neměli být venku. Řidiči by měli zpomalit, při krupobití, poryvech větru a silném dešti raději zastavit.

Témata: Počasí | Bouřky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeká nás nejteplejší konec května za posledních 9 let. Celé Česko zasáhnou…

28.05.2017 13:02 Aktualizováno ROZHOVOR - Čeká nás velmi teplý konec května, zároveň je ale třeba počítat s tím, že v polovině…

Předpověď počasí na noc a pondělí 29. května

28.05.2017 09:30 Praha - Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit velmi teplý vzduch…

Léto o měsíc dřív, teploty budou lákat k vodě. Dlouhodobá předpověď

27.05.2017 15:09 Aktualizováno Praha - Období od 29. května do 25. června 2017 bude jako celek teplotně mírně nadprůměrné, uvedl…

Předpověď počasí na noc a neděli 28. května

27.05.2017 09:52 Praha - Po zadní straně tlakové výše, která postoupí ze střední Evropy dále k jihovýchodu, k nám…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama