FOTO: Vichřice na Moravě vyvracela stromy a elektrické vedení

Brno - Vichřice s bouřkami v pátek odpoledne v kraji vyvracela stromy a páchala i další škody. Do večera vyjížděli k téměř 40 zásahům.

Přidejte svůj názor

hasiči likvidovali škody v Brně Řečkovicích

Nejvíc práce měli hasiči v Brně a v okrese Brno - venkov. V krajském městě a okolí zasahovali na 30 místech. V Brně hasiči odstraňovali vyvrácené stromy v městských částech Bystrc, Královo Pole, Řečkovice, Pisárky, Černovice, Nový Lískovec, Žabovřesky, a také ve středu města. Stromy vyvrácené větrem způsobily i škody.

V Rakovecké ulici v Bystrci padající strom spadl na dráty el. vedení. V Nopově ulici v Židenicích velká větev zasáhla sl. rozvodnu. V ulici Hlinky v Pisárkách a ve Skácelově ulici v Králově Poli stromy poškodily troleje trolejbusových linek. V Družstevní ulici v Řečkovicích stromy popadaly na zaparkovaná auta. V ulici Pod sídlištěm v Židenicích hasiči odstraňovali vyvrácený bilboard, který hrozil zřícením do kolejiště tramvaje. V Křižkovského ulici hasiči pomocí automobilového žebříku shazovali kusy uvolněné padající omítky činžovního domu.

Na Brněnsku hasiči motorovými pilami rozřezávali a ze silnic odstraňovali spadlé stromy u Jinačovic, ve Veverské Bítýšce, v okolí Lomnice, Popůvek, Ořechova a Deblína. Ve Štěpánovicích padající strom zasáhl i dráty el. vedení.

Na Vyškovsku hasiče zaměstnalo rozřezávání a odstraňování stromů na několika místech silnice z Vyškova do Brna. Komunikace od vyvrácených stromů uvolňovali také u Rostěnic-Zvonovic a Lulče.

V okrese Blansko hasiči s motorovými pilami řezali a uklízeli vyvrácené stromy ze silnice u jeskyně Býčí skála nedaleko Adamova, zasahovali také u obcí Habrůvka a Olešná.

Na Znojemsku byli hasiči povoláni k zásahu do Vedrovic, kde vichřice uvolnila větrné kolo a poškodila tak technickou památku - vodní čerpadlo na větrný pohon. Uvolněné větrné kolo, které ve výšce zhruba 22 metrů naráželo do konstrukce zařízení, se hasičům podařilo provizorně zajistit řetězem a upevnit proti pádu.

Témata: Vichřice | Brno
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a úterý 24. října

23.10.2017 09:12 Praha - Do střední Evropy se začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu a příliv…

Předpověď počasí na noc a pondělí 23. října

22.10.2017 12:54 Praha - Na naše území bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu, počasí na východě bude…

V příštích čtyřech týdnech mohou teploty v noci spadnout pod nulu

21.10.2017 15:02 Praha - V příštích čtyřech týdnech již mohou teploty v noci spadnout pod nulu. Přes den se budou v…

Předpověď na noc a neděli 22. října

21.10.2017 14:58 Praha - V noci přes naše území začne postupovat k východu studená fronta, která se bude nad…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama