FOTO: Vichřice na Moravě vyvracela stromy a elektrické vedení

Brno - Vichřice s bouřkami v pátek odpoledne v kraji vyvracela stromy a páchala i další škody. Do večera vyjížděli k téměř 40 zásahům.

Přidejte svůj názor

hasiči likvidovali škody v Brně Řečkovicích

Nejvíc práce měli hasiči v Brně a v okrese Brno - venkov. V krajském městě a okolí zasahovali na 30 místech. V Brně hasiči odstraňovali vyvrácené stromy v městských částech Bystrc, Královo Pole, Řečkovice, Pisárky, Černovice, Nový Lískovec, Žabovřesky, a také ve středu města. Stromy vyvrácené větrem způsobily i škody.

V Rakovecké ulici v Bystrci padající strom spadl na dráty el. vedení. V Nopově ulici v Židenicích velká větev zasáhla sl. rozvodnu. V ulici Hlinky v Pisárkách a ve Skácelově ulici v Králově Poli stromy poškodily troleje trolejbusových linek. V Družstevní ulici v Řečkovicích stromy popadaly na zaparkovaná auta. V ulici Pod sídlištěm v Židenicích hasiči odstraňovali vyvrácený bilboard, který hrozil zřícením do kolejiště tramvaje. V Křižkovského ulici hasiči pomocí automobilového žebříku shazovali kusy uvolněné padající omítky činžovního domu.

Na Brněnsku hasiči motorovými pilami rozřezávali a ze silnic odstraňovali spadlé stromy u Jinačovic, ve Veverské Bítýšce, v okolí Lomnice, Popůvek, Ořechova a Deblína. Ve Štěpánovicích padající strom zasáhl i dráty el. vedení.

Na Vyškovsku hasiče zaměstnalo rozřezávání a odstraňování stromů na několika místech silnice z Vyškova do Brna. Komunikace od vyvrácených stromů uvolňovali také u Rostěnic-Zvonovic a Lulče.

V okrese Blansko hasiči s motorovými pilami řezali a uklízeli vyvrácené stromy ze silnice u jeskyně Býčí skála nedaleko Adamova, zasahovali také u obcí Habrůvka a Olešná.

Na Znojemsku byli hasiči povoláni k zásahu do Vedrovic, kde vichřice uvolnila větrné kolo a poškodila tak technickou památku - vodní čerpadlo na větrný pohon. Uvolněné větrné kolo, které ve výšce zhruba 22 metrů naráželo do konstrukce zařízení, se hasičům podařilo provizorně zajistit řetězem a upevnit proti pádu.

Témata: Vichřice | Brno
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na noc a středu 31. května

30.05.2017 09:47 Praha - V noci bude postupovat z našeho území k jihovýchodu studená fronta. Za ní se začne do…

Vlnu veder dnes utnou silné bouřky s krupobitím. Připravte se

30.05.2017 07:29 Aktualizováno Praha - Česko dnes zasáhnou tropické teploty i bouřky. Ty nejprve dorazí do západních Čech, pak…

Česko má za sebou tropický den, teploměry ukazovaly před 30 stupňů

29.05.2017 19:04 Praha - Na 61 místech v Česku byl dnes podle meteorologů tropický den, tedy den s teplotou nad 30…

Předpověď počasí na noc a úterý 30. května

29.05.2017 09:56 Praha - Ze západní do střední Evropy postoupí zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama